جی پی اس دستی گارمین مدل اترکس ۱۰

((جی پی اس دستی گارمین مدل اترکس ۱۰))

جی پی اس گارمین

eTrex 10

جی‌پی‌اس مدل «eTrex 10» جزو جی‌پی‌اس‌های میان‌رده شرکت «گارمین» بوده و درعین‌حال از امکانات و ویژگی‌های مناسبی برخوردار است. این رهیاب ماهواره‌ای، علاوه بر استفاده از امواج «GPS» از امواج «Glonas» نیز بهره می‌برد و به همین دلیل می‌توان بهتر به موقعیت‌یابی و مسیریابی آن تکیه کرد. این محصول همچنین برای «ژئوکشینگ» یا «Geocaching» که طرفداران بسیاری در بین ماجراجویان دارد مناسب است. گارمین برای این محصول تقویم ماهیگیری و شکار و اطلاعات ماه و خورشید را نیز ایجاد کرده تا علاقه‌مندان به این فعالیت‌ها نیز بتوانند از داشتن این محصول احساس رضایت کنند. این مدل از گارمین، فاقد باتری در بسته‌بندی بوده و طبق پیشنهاد این شرکت بهتر است برای آن از باتری‌های «NiMH» یا «Lithium» استفاده کرد تا دستگاه برای مدت حداکثر ۲۵ ساعت روشن بماند. گیرنده‌ی فوق‌حساس استفاده‌شده نیز باعث می‌شود تا میزان خطای دستگاه بسیار کم باشد و احتمال از مسیر خارج‌شدن شما در زمان استفاده بسیار کاهش یابد. گارمین برای این محصول توانسته استاندارد ضدآب «IPX7» را کسب کرده است؛ درنتیجه شما در آب‌وهوای بارانی مرطوب هم با خیالی راحت می‌توانید از آن استفاده کنید و نگران خراب شدن آن نباشید. استاندارد IPX7 همچنین باعث می‌شود تا اگر دستگاه از دست شما در داخل آب هم افتاد، به‌خوبی کار کند. برای این محصول نقشه پایه‌ای در نظر گرفته‌شده که در آن می‌توان نقاط، مسیر و ردپاهای بسیاری را ثبت کرده یا آن‌ها را به دستگاه‌های دیگر از طریق «USB» منتقل کرد. «جی‌پی‌اس گارمین مدل eTrex 10» ویژگی‌های مناسبی برای یک جی‌پی‌اس معمولی دارد و می‌تواند انتخاب خوبی برای همه افراد باشد.

این دستگاه جی‌پی‌اس دارای یک گیرنده فوق حساس بوده که علاوه بر دریافت اطلاعات سیستم جهانی ثبت موقعیت یا جی‌پی‌اس، امواج گلوناس که یک سیستم ثبت موقعیت روسی است را نیز دریافت می‌کند. همچنین این دستگاه جی‌پی‌اس دارای قابلیت‌های دیگری نظیر تقویم ماهیگیری و شکار و اطلاعات ماه و خورشید است که به طبیعت‌گردان برای برنامه‌ریزی سفر کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

یکی از قابلیت‌های این دستگاه تطبیق آن با سیستم ژئوکشینگ است. سیستم ژئوکشینگ یک برنامه جهانی برای طبیعت‌گردان است که در قالب یک برنامه اکتشافی انجام می‌شود. در واقع عملکرد این سیستم به این صورت است که شما می‌توانید یک وسیله را در نقطه‌ای با مختصات خاص پنهان کرده و مختصات آن را در وب سایت ژئوکشینگ وارد کنید تا سایر طبیعت‌گردان مختصات آن نقطه را برای دسترسی به وسیله شما ردیابی کنند. حال این دستگاه به گونه‌ای ساخته شده است که پس از روشن‌کردن آن می‌توانید به اطلاعات ژئوکشینگ برای شروع اکتشاف دسترسی داشته باشید.

این جی‌پی‌اس دارای سیستم ثبت ۱۰۰۰ نقطه در نقشه است. در واقع وجود چنین قابلیتی در این دستگاه به شما کمک خواهد کرد تا نقاط مختلفی را در مسیرهای مختلف نقشه ثبت کرده تا در نهایت به کمک آن به شکلی راحت به مقصد برسید. البته باید در نظر داشت که این جی‌پی‌اس دارای قابلیت ثبت ۱۰۰۰۰ نقطه در ۱۰۰ ردپا نیز هست. در واقع به کمک این قابلیت شما می‌توانید برای هر نقطه تعیین شده روی نقشه ۱۰۰۰۰ نقطه مشخص را تعیین کنید که در مسیر رفت یا بازگشت به مسیر کاری راحت پیش‌رو داشته باشید.